2022

AKTUALNOŚCI

28 marca 2022

 Wróć do strony głównej

W Augustowie powstaje Podlaski Teatr Współczesny. Plany są ambitne, bo przedstawienia mają być wystawiane sześć razy w tygodniu.
 

Dwadzieścia osób stawiło się na pierwszy casting do Podlaskiego Teatru Współczesnego powstającego w Augustowie. Za organizację teatru odpowiada pochodzący z Wrocławia aktor Paweł Aksamit. Plany ma ambitne, wiele osób chce podjąć z nim to wyzwanie. 

 
- Musimy mieć jakiś czas, żeby się zaadoptowali, ale proszę mi wierzyć i mówię to z całą stanowczością, że zrealizujemy repertuar grany przez 6 dni w tygodniu – podkreślił Paweł Aksamit, aktor, twórca Podlaskiego Teatru Współczesnego. 
 
Teatr ma realizować spektakle innowacyjne, które dotkną problemów dnia codziennego. Jego twórca nawiązał już współpracę z Augustowskim Centrum Edukacyjnym i Osiedlowym Domu Kultury, gdzie będą próby i spektakle. 
 
Jak dodał Paweł Aksamit - To ma być nowatorski teatr współczesny, coś czego na pewno w tym regionie nie ma. Nie mówię o tym teatrze, który działa teraz w Augustowie, ale i inne inicjatywy, które działają gdzieś tutaj gdzieś w okolicy, to będzie całkowicie coś innego, na innym poziomie.
 
Twórca teatru zaprosił do współpracy zawodowych aktorów i reżyserów. Czeka też na kolejnych kandydatów na aktorów.

 

Źródło:

Obiektyw TVP3 Białystok

W Augustowie powstaje Podlaski Teatr Współczesny