2022

AKTUALNOŚCI

16 stycznia 2023

 Wróć do strony głównej

"W ubiegłą sobotę na małej scenie Podlaskiego Teatru Współczesnego odbyła się kolejna premiera. Tym razem spektakl przygotowany przez młodzież teatru, opracowany i
wyreżyserowany przez Pawła Aksamita. "Szkoła.pl" to spektakl, który przedstawia problemy współczesnej młodzieży.
Głównym odbiorcą była właśnie młodzież, a spektakl pełnił rolę przedstawienia edukacyjnego. Wybierając się na to przedstawienie tak naprawdę nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać. Młodzież, szkoła? Temat tak powszechny i oklepany mogłoby się wydawać. Jak bardzo się myliłam. Gdy podczas spektaklu jedna z głównych aktorek opowiadała o swoich problemach, coś we mnie pękło. Może nie powinnam używać tak emocjonalnego tonu w recenzji , ale też mam dziecko w podobnym wieku i na co dzień mierzę się z podobnymi problemami. I to właśnie ta prostota przekazu była kluczem do dialogu z widownią.
Rozejrzałam się po widowni i zobaczyłam, że nie tylko ja nie mogłam powstrzymać się od łez. Te proste, prawdziwe wypowiedzi kierowane do widowni uderzały z każdym słowem coraz bardziej.
Bardziej niż naturalna gra aktorska uderzało to, że problemy stawiane na scenie są problemami życia codziennego. Są tak blisko nas, a my bardzo często staramy się je wypierać, bo tak żyje nam się łatwiej.
Do czasu..."

Przegląd Kulturalny Suwalszczyzna

źródło:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100085679420299

 

Przegląd Suwalszczyzna z wizytą na spektaklu