2022

AKTUALNOŚCI

25 stycznia 2023

 Wróć do strony głównej

Podlaski Teatr Współczesny w Augustowie przygotował kolejny spektakl. W sobotę, 14 stycznia, na Małej Scenie Osiedlowego Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej w Augustowie odbyła się premiera przedstawienia pod tytułem „SZKOŁA.PL” w wykonaniu młodych artystów teatru. Historia opowiedziana przez młode pokolenie poruszyła publiczność.

Druga premiera Podlaskiego Teatru Współczesnego w Augustowie opowiada o relacjach między młodymi ludźmi, uczniami futurystycznej szkoły, w której nie ma fizycznie nauczycieli, a ich kształceniem zajmuje się oprogramowanie komputerowe. Sztuka porusza problemy młodych ludzi zmagających się z depresją, agresją czy uzależnieniami we współczesnym świecie zdominowanym przez technologię i media społecznościowe. Scenariusz tej sztuki napisał twórca teatru Paweł Aksamit, który także wyreżyserował spektakl.

-Napisałem taką małą scenkę, w której dwie siedzące obok siebie dziewczyny mówią coś do siebie, ale tak naprawdę wpatrzone są w swoje telefony. Zdałem sobie sprawę, że chyba tak teraz wygląda świat młodych ludzi. Zacząłem rozmawiać z moimi młodymi aktorkami na ten temat. Dowiedziałem się, że młodzi ludzie są przede wszystkim niezrozumiani przez swoich rodziców i dorosłych -mówił tuż po premierze Paweł Aksamit. -Dorosłym wydaję się, że rozumieją młodzież, ale w rzeczywistości tak nie jest. Bardzo często problemy młodych ludzi zrzucamy na technologię, ale tak naprawdę nie patrzymy na siebie, nie słuchamy się i poświęcamy mało uwagi swoim dzieciom. Kiedyś rodzice więcej czasu spędzali z pociechami, a nawet kiedy byli zapracowani, to dzieci budowały relacje w grupie rówieśniczej. Teraz tak nie jest. Teraz młodzież buduje sztuczne relacje przez telefony komórkowe i mass media. Ten spektakl jest przede wszystkim chwilą zadumy nad problemami młodzieży i postępowaniem dorosłych wobec młodych ludzi.


Dziennik Powiatowy

źródło: https://www.dziennikpowiatowy.pl/wiadomosci/12968,bolesna-rzeczywistosc-mlodych

 

Bolesna rzeczywistość młodych  - dziennik powiatowy o Szkoła.pl