2022

AKTUALNOŚCI

10 stycznia 2023

 Wróć do strony głównej

 

Dziś prezentujemy garść informacji na temat drugiego spektaklu, który zostanie zaprezentowany 18 stycznia (środa), czyli w dniu, który przeżywać będziemy pod hasłem "5-NI NA5TOLETNI". Niedługo po premierze swój nowy spektakl pokaże młodzieżowy skład PODLASKIEGO TEATRU WSPÓŁCZESNEGO

 CO? Podlaski Teatr Współczesny, SZKOŁA.PL

KIEDY? 18 stycznia 2023, godz. 20:00

GDZIE? Sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury w Augustowie

 (Rynek Zygmunta Augusta 9)

O CZYM JEST SPEKTAKL? Spektakl opisuje futurystyczną wizję szkoły i skupia uwagę na wpływie postępu technologicznego na relacje międzyludzkie wśród szkolnej grupy społecznej. Porusza również ważne aspekty problemów z jakimi przyszło się mierzyć współczesnej młodej osobie. Fobie, depresja, zaburzenia, lęki, uzależnienia czy problemy psychiczne. W Polsce co roku zwiększa się liczba młodych osób korzystająca z poradni psychologicznej. Pogłębia się dysproporcja między ilością zgłaszanych przypadków, a miejsc, które mogłyby zaopiekować się i pomóc młodym ludziom. Model funkcjonowania w czasie rzeczywistym niejako wymusza na współczesnym człowieku pewne schematy, które coraz bardziej oddalają nas od samych siebie. Jeszcze do 3 lat wstecz nikt nie powiedziałby, że można przenieść szkołę do internetu. Jednak taki czas nastał i na pewnym poziomie plan został zrealizowany. Co więc by było gdyby w szkole zajęcia prowadziło oprogramowanie komputerowe a zawód nauczyciela przestał by istnieć. Czy tak może wyglądać szkoła przyszłości? Jak taka forma prowadzenia zajęć i kontaktu wpłynęłaby na kompetencje interpersonalne czy sposób codziennej komunikacji społecznej? Jeżeli jesteś ciekawy jak mogłaby wyglądać szkoła niedalekiej przyszłości lub chcesz porozmawiać o współczesnych problemach młodych ludzi zapraszamy na spektakl młodzieży Podlaskiego Teatru Współczesnego.

TWÓRCY:Scenariusz i reżyseria: Paweł AksamitObsada: Oliwia Wojciechowska, Oliwia Wasilewska, Aleksandra Rokita, Eliza Szczecina, Zuzanna Bućko, Aneta Staniszewska / Aleksandra Gobczyńska CZAS TRWANIA: 50 minut WSTĘP: bilety w cenie 20 zł / karnet w cenie 80 zł do nabycia w Miejskim Domu Kultury w Augustowie (Rynek Zygmunta Augusta 9)


źródło:
https://www.facebook.com/photo/?fbid=634583625336642&set=a.514122227382783&locale=pl_PL

 

 

5 tydzień teatru w augustowie